• Plaveme jako rybičky

• 30.04.2024 07:33
      • Předplaveckého výcviku se s našimi předškoláky účastníme každým rokem a má pro děti velký význam.
      • Děti se učí základy plaveckých stylů formou hry, orientovat se ve vodním prostředí, odbourávat strach z vody a uvolnit se, potápět se a plavat pod hladinou, foukat do vody, položit se na hladinu na bříško i záda, spolupracovat v kolektivu dětí. Cílem předplaveckého výcviku je vypěstovat u dětí důvěru ve vlastní schopnosti, naučit je nebát se vody, věřit sobě i dospělým. Učí se základní pohyby rukou i nohou, které budou potřebovat při plavání, dýchat do vody, naučit se skočit do vody po nohou, ti šikovnější i základy šipky při skoku do vody po hlavě s rukama za hlavou.