• V muzeu děti nahlédly do tajů neživé přírody

• 15.04.2024 08:13
      • Se žáky 3. C jsme se ve čtvrtek 11. dubna vypravili do Muzea Komenského v Přerově. Zúčastnili jsme se hravého programu Zázraky neživé přírody.
      • Žáci si díky názorným ukázkám a pokusům zopakovali prvky neživé přírody. Pozorovali, proč svíčka zhasne, když ji přiklopíme sklenicí. Sledovali výrobu oxidu uhličitého a uhašení plamene svíčky při kontaktu s ním. Přemýšleli, jestli kostka ledu roztaje rychleji na vzduchu nebo ve vodě. Poznávali horniny a nerosty a jejich využití v běžném životě.

Během pozorování si děti procvičily svou trpělivost a smyslové vnímání. Pracovaly se zaujetím a dozvěděly se spoustu cenných informací.