• Život v ŠD

DÝŇOVÁNÍ

Ve dnech 1. – 3. 11. 2021 proběhla ve všech odděleních školní družiny oblíbená aktivita – dýňování. Děti si vydlabaly dýně, které si donesly nebo do oddělení dostaly. S pomocí paní vychovatelek si vyřezávaly z dýní různá strašidla, zvířata, obličeje a měly spousty dobrých nápadů. Dýně se dětem velmi povedly. Měli jste je možnost vidět na celoškolní akci „Ve štrúdlu na štrúdl“. Děkujeme všem dětem ze školní družiny za dobře vykonanou práci.

Den stromů

Ve dnech 18. 10. – 22. 10. probíhal ve všech oddělení školních družin Den stromů. Rádi bychom, aby si děti uvědomovaly, že čas strávený v harmonické přírodě by se neměl nahrazovat pobytem v zábavních centrech a sezením u počítače. Vždyť chování mladých lidí je odrazem stavu celé společnosti.  Proto jsme se snažili dětem zprostředkovat význam ochrany stromů ať už teoreticky, tak i prakticky – sázením semen a plodů do půdy.

Děti uznaly, že jejich život bez pobytu v přírodě by byl velmi smutný a to nechtějí nechat dopustit.

Puntíkový den

Naše školní družina se připojila k osvětové kampani na podporu lidí s lupénkou – Puntíkový den. Děti se při této příležitosti dozvěděly o tom, co vlastně lupénka je, zapojily se do omalovánkové soutěže s Igráčkem a vyrobily si vlastního Puntíkáčka.

Podzim v ŠD

I ve školní družině si užíváme podzimní čas. V jednotlivých odděleních pilně pracujeme s různými přírodninami a tvoříme úžasné věci. Také jsme vyzkoušeli nové temperové barvy, na které nám finančně přispělo sdružení Komenius. Děti vytvořily krásné barevné podzimní stromy a tyto obrázky zkrášlují chodbu před družinami.

Záchranný kruh

V týdnu od 11. 10. do 15. 10. 2021 probíhala ve školní družině akce Záchranný kruh, zaměřená na osobní bezpečnost. Žáci si zopakovali zásady bezpečného chování doma i na ulici. Mladší žáci si vyslechli pohádku o setkání s cizím člověkem, diskutovali o správném chování
          a poznávali nebezpečné předměty. Starší si vyzkoušeli např. orientaci v mapě a své znalosti porovnali v bezpečnostním kvízu.

Kamarádem být, kamarády mít

V týdnu od 27. 9. do 1. 10. 2021 jsme se v jednotlivých odděleních ŠD věnovali prevenci nevhodného chování a také posílení přátelství a spolupráce. Žáci se mohli například zapojit do aktivit, kdy upletli síť přátelství, vyzkoušeli si roli tajného kamaráda a vyzdvihli dobré vlastnosti svých kamarádů. Celý týden se nesl v dobré náladě a jednotlivé kolektivy ŠD se ještě víc stmelily.

Atletický pětiboj

V týdnu od 20.9. do 24.9. 2021 proběhla celodružinová akce - Atletický pětiboj. Zapojilo se všech sedm oddělení naší ŠD. Žáci poměřili své síly v disciplínách: skok z místa, přeskok přes švihadlo, dřepy na čas, běh a hod na cíl. Sportovní klání účastníky bavilo a navzájem se podporovali k výkonům, za které byli po zásluze odměněni diplomem a sladkostí

Prázdninová družina

V době od 23. – 27. 8. a 30. – 31. 8. 2021 proběhl druhý ročník naší Prázdninové družiny. Na děti čekal bohatý a zábavný program. Absolvovali jsme tři celodenní výlety a mnoho dalších zajímavých aktivit. Děti měly možnost ponořit se do hlubin Zbrašovských aragonitových jeskyní, prozkoumat zákoutí hradu Helfštýn a navštívit interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání. V dalších dnech jsme se vydali za turistikou do Vinar, za historií do Muzea v Prosenicích, za sportem na hřiště a do tělocvičny. V době nepříznivého počasí si děti užily malování kamínků. Na závěr Prázdninové družiny jsme si zašli do cvičné kuchyňky, kde jsme si upekli zeleninovou pizzu a odměnili se zmrzlinovým pohárem s ovocem. Z Prázdninové družiny děti odcházely spokojené, plné nových zážitků a zkušeností. A my paní vychovatelky se těšíme na další ročník.