• 4.A nadělovala zvířátkům bez domova

• 23.12.2021 22:07
      • Adventní kalendář může mít mnoho podob.
      • Mikuláš či Vánoce do Městského útulku v Přerově?

Určitě!

Adventní kalendář může mít mnoho podob. Žáci 4. A našli v jednom okénku výzvu: Přines mikulášskou nadílku pro zvířata bez domova. Tento nápad zaujal všechny děti i rodiče. Brzy se třída začala plnit granulemi, konzervami, pamlsky, plyšáky či dekami jak pro pejsky, tak i pro kočičky.

V pondělí jsme se společně vydali předat dárečky do nedalekého útulku. Děti si prohlédly areál, zvědavě nakoukly do každého z kotců. Také se dověděly, jak útulek funguje, kolik chlupatých návštěvníků jej obývá, jak se zaměstnanci o své svěřence starají, jak probíhá výcvik i příprava na nový domov.

S úsměvem na tváři, s pocitem dobrého skutku a nadějí, že tyto chlupaté stvoření brzy najdou své útočiště, jsme popřáli příjemné Vánoce.

4. A