• Školní kolo recitační soutěže - 1. stupeň

• 25.02.2022 14:00
      • Recitátoři byli skvělí, nikdo nezapomněl text.
        Školní kolo recitační soutěže I. stupně naší školy už má své vítěze. Ve středu 16. února se o poetickou múzu utkalo 23 recitátorů z 2. až 5. ročníku. Soutěžící předstoupili před porotu a předvedli své rétorické a poetické schopnosti, poměřili se ve dvou kategoriích – mladší (druhé a třetí třídy) a ve starší (čtvrté a páté třídy).

• A bylo to klání důstojné. Děti si vzájemně fandily a výkony svých potenciálních „soupeřů“ odměňovaly potleskem. Potěšující zprávou je, že poezie má své příznivce i mezi dětmi a nikdo ze soutěžících nezapomněl text! Velká poklona patří všem, kteří se do recitační soutěže zapojili. Museli zvládnout často dlouhý text a soupeře nejtěžšího – trému. Vypořádali jsme se i s covidovými nástrahami. Jedna ze soutěžících se totiž ocitla vlivem karantény mimo soutěž… Ale přesto dostala šanci. Její přednes básně „Strýček Jean“ jsme zprostředkovaně sledovali díky videonahrávce a porotu zaujal natolik, že se rozhodla, aby Vanesa Svobodová postoupila do okresního kola. Rozhodování poroty ale vůbec nebylo jednoduché, konečné výsledky dlouho zvažovala a někteří recitátoři museli opakovaně vystoupit, než padlo definitivní rozhodnutí. Do okresního kola tak postupují v mladší kategorii - Vanesa Svobodová ze 3. A, ta obsadila 1. místo a Tomáš Novotný ze 2. A (2. místo). V kategorii starších dětí bude naši školu reprezentovat Matouš Pazdera ze 4. A (1. místo) a postupuje i Julie Novotná z 5. B (2. místo). Na třetím stupínku v mladší kategorii stanula Martina Pavelková ze 3. A a ve starší kategorii patří třetí příčka Iloně Kašpárkové ze 3. C. Všem blahopřejeme a postupujícím držíme palce! (ilo)