• Už tam budem?

• 10.03.2022 11:44
      • 15. únor, Ostrava Vítkovice, natáčení České televize, nervozita, těšení se, nové zkušenosti a zážitky. Budeme v telce!
      • Dne 15. února 2022 jsme se vydali do ostravských Vítkovic, kde jsme se zúčastnili natáčení pořadu České televize „Už tam budem?“. Naše soutěžní družstvo bylo ve složení: Justýna Krumpholzová, Pavlína Vránová, Daniel Vymazal, Adam Beránek a Karolína Stredová. Soutěžní pořad se natáčel ve Světě techniky U6. Téma soutěže nám „sedlo“. Určitě jsme spoustu otázek věděli, a i ve sportovních disciplínách se nám dařilo. Určitě jsme neudělali ostudu. Soupeřem nám byla Základní škola z Hlučína.

Jako první nás čekaly otázky z okruhů fyziky, chemie a historie. Z týmu jsme vyslali soutěžit Pavlínu. Jak sama přiznává, tak otázky věděla, ale pod časovým tlakem na odpověď nevybojovala všechny body. Jako druhá se Kája vrhla do Černé díry, kde se jí podařilo získat všechny nápovědy pro další úkol. Zda se nám díky nápovědám podařilo sestavit potrubní poštu a doručit vzkaz Ducháčkovi včas, nebo zda byli rychlejší soupeři, to se dozvíte až ve vysílání. V další části soutěže se Justýna vydala na horolezeckou stěnu a lezla s žumarem. Disciplína to byla náročná, ale tým správně vybral zdatnou sportovkyni.

Postupně jsme se vystřídali ve všech disciplínách. V některých se nám dařilo víc, v některých méně. Soupeření bylo férové a ať už jsme vyhráli, nebo ne, byla to zkušenost, na kterou hned tak nezapomeneme.

Na výsledek se podívejte na ČT Déčku 25.3., kdy bude mít pořad premiéru nebo v repríze 27.3.

Za náš tým text zpracovali: J. Krumpholzová, P. Vránová a D. Vymazal