• Jarní zastávky, letos v duchu Komenského

• 25.03.2022 14:01
      • Jako již několik let, i letošní jaro ozvláštní přerovské autobusové zastávky netradiční výzdoba. Také zastávka před naší školou získala na nadcházející měsíc nový, barevný kabát.
      • Tradiční akce v tomto roce čerpá z odkazu Jana Amose Komenského, jehož 430. výročí narození si letos připomínáme. Zdrojem inspirace se stalo jeho slavné dílo Orbis pictus (Svět v obrazech), obrázková učebnice a jeden z milníků pedagogiky. Volba kapitoly z této knihy pro nás byla celkem jasná – škola.

Žáci šestých a devátých ročníků spojili síly a vytvořili pestrou paletu předmětů, spojených se školním životem, které obklopují čtyři výjevy. Ty znázorňují minulou, současnou a možnou budoucí podobu školy podle představ žáků. Všem tvůrcům patří díky za jejich tvořivé nápady. Přijďte se na vlastní oči přesvědčit, jak se jim práce podařila.