• Komenský by měl radost – škola žila hrou!

• 01.04.2022 08:31
      • Den učitelů jsme si letos v naší škole připomněli v pondělí 28. března divadelní hrou o Janu Amosi Komenském i netradiční výukou. Před tabulí se totiž namísto učitelů postavili sami žáci vyšších ročníků.
      • Osobnost Učitele národů - jeho život, vzdělání i těžké životní peripetie doma i v exilu představili populární formou ve vtipném divadelním představení žáci 5. C. Tělocvična školy se tak proměnila v divadelní sál, kde se děti z prvních až pátých ročníků učily v duchu Komenského hesla - Škola hrou.

Netradiční vyučování pokračovalo i poté, kdy pedagogy před tabulí vystřídali žáci z druhého stupně. Ti učili český jazyk, matematiku, anglický jazyk i prvouku nebo přírodovědu. Na své hodiny se žáci v roli učitelů svědomitě připravili a mnozí z nich se svého úkolu zhostili na výbornou. U dětí mělo vyučování pod taktovkou starších spolužáků velký úspěch. Projektový den, který byl věnován právě osobnosti Komenského, jehož název nese i naše škola, a od jehož narození uplynulo 430 let, si užily i starší děti. Jejich výtvarné práce s podobiznami Komenského teď zdobí vestibul školy.