• Návštěva divadla v Uherském Hradišti

• 12.04.2022 12:42
      • Divadelní Lichožrouti dětské publikum zaujali

Za druhým kulturním divadelním zážitkem vyrazili v pátek 8. dubna žáci naší školy. Do Slováckého divadla v Uherském Hradišti se tentokráte rozjeli žáci 4. a 5. tříd.

• Oblíbené postavičky Lichožroutů ožily v příběhu prozaika Pavla Šruta a v dramatizaci oceňované spisovatelky Venduly Borůvkové. O opravdový kulturní zážitek se postarala výpravná scéna, zajímavé kostýmy postaviček, hudba plná písniček a pohybu. Děti se dozvěděly, jak se lichožrout Hihlík po smrti svého dědečka musí naučit postarat sám o sebe, navázat nová přátelství – a hlavně, společně se svou lichožroutí sestřenkou Ramonou, zachránit bratránka Tulamora ze spárů Kudly Dederona a jeho bandy. Výkony herců děti ocenily velkým potleskem.