• Ahoj žábo aneb podle hlasu poznáš ptáka

• 10.05.2022 13:05
      • Tak tato slova uslyšeli žáci 8.B třídy, kteří se společně se svými pedagogy vydali v pátek 6. 5. 2022 na ekologickou akci SVČ BIOS Přerov nazvanou Lužní les – Den s odborníkem.
      • Sešli jsme se před školou a za zamračeného počasí se vydali ke svému cíli. Zde se nás ujal vedoucí celé akce RNDr. Ivo Růžička. Po krátkém občerstvení jsme se s ním vydali na asi dvouhodinovou procházku k Národní přírodní rezervaci Žebračka. Cestou kolem chatek a malých zahrádek jsme se za pomoci dalekohledu i pana doktora dozvěděli množství odborných a užitečných informaci o fauně i flóře Žebračky. V rezervaci žije 139 vzácných ptáků, kteří mění místo pobytu i svůj počet / i množství dalších živočichů / např. žab /. Cesty lemují mino stromů i vzácné rostliny / 2 500 druhů /. Šli jsme cestou necestou přes pařezy i kmeny stromů, ale docela se nám to líbilo. Zpátky k BIOSU. Rozloučili jsme se, cestou zpět se  občerstvili a ještě na  chvíli do školy.