• Třídy se proměnily v noclehárny

• 16.05.2022 14:10
      • Noc ve škole zažilo sto deset dětí z prvního stupně ze čtvrtku 12. na pátek 13. května. Spaní na karimatkách mezi školními lavicemi měly děti za odměnu za aktivní účast na školní akci Komenská čte dětem.
      • Obtěžkáni batůžky, spacáky a kufry na kolečkách, vybaveni večeří, snídaní i svačinou, ale i aktovkou na následující školní den čekali nocležníci v doprovodu svých rodičů ve čtvrtek 12. května před 18. hodinou na dobrodružné spaní ve škole.  Sotva si děti do šaten odložily bagáž a poté zamávaly rodičům, vydaly se na pohádkovou cestu Předmostím. Cílem nenáročné vycházky místní přírodou bylo nalezení a zapamatování si co nejvíce pohádkových postaviček, které se na trase ukrývaly. Po příchodu do školy děti zalovily v paměti a splnily úkol vycházky – na kartičkách se to postavičkami jen hemžilo. Poté se s paní učitelkami všichni odebrali do svých tříd a tam se děly věci! Lavice se odšouply na stranu a hlavní prostor obsadilo čundrácké ležení na karimatkách. Někteří se pustili ještě do večerního mlsání, školu dokonce provoněl popcorn a poté se konala přehlídka nočních úborů a promítání pohádek a filmů na dobrou noc. Došlo dokonce i na počítání oveček a na ukolébavku Černé oči jděte spát… Cíl – usnout do 22. hodiny se nám všem splnit nepodařilo. Škola se do hlubokého spánku uložila až s půlnocí. A první ranní ptáčata vstávala hned o páté! Než jsme se zase vydali do lavic, stihli jsme si zazpívat u klavíru a zacvičit „línou rozcvičku“. A po dlouhé noci jsme byli zase fit!

Foto: