• Poslední listopadový týden jsme zahájili baletem

• Do Moravského divadla v Olomouci se v pondělí 27. listopadu vypravili žáci 3. tříd. Přestože se v naší škole kvůli výstražné stávce neučilo, rozhodli jsme se, že si divadelní představení naplánované už dlouho dopředu nenecháme ujít.
        • Talentovaní žáci

• S radostí Vám představujeme Marušku Kočí ze třídy 7. B, která rozvíjí své výtvarné nadání a ve své tvorbě zaznamenává první význačné úspěchy.
            Její práce byly vybrány mezi nejlepších 20 děl mladých výtvarníku Olomouckého kraje v soutěži „Olomoucký kraj z ptačí, žabí i mé perspektivy“. Zároveň přebrala i ocenění z rukou hejtmana.
            Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

• Žáci z 1. stupně zabojovali na florbalovém turnaji

• V brzkých ranních hodinách, a ještě za tmy, vyrazila v pátek 24. listopadu parta kluků a holek z 1. stupně vstříc sportovním zážitkům. V nedalekém Lipníku nad Bečvou se uskutečnilo okresní kolo základních škol ČEPS Cupu ve florbale.
        • Čtvrťáci vyjeli za kulturou

• Žáci čtvrtých tříd se ve středu 22. listopadu vydali na divadelní představení Lichožrouti do Slováckého divadla v Uherském Hradišti.
        • Vezměte si lampiony a pojďte s námi! Čeká vás štrúdl i stezka odvahy

• Nachystejte si lucerničky, lampiony a baterky a pojďte s námi na procházku setmělým Předmostím. Kdo chce, může přijít i v kostýmu strašidelných pohádkových postav. Oblíbená školní akce se uskuteční ve středu 1. listopadu, její jedenáctý ročník Ve štrúdlu na štrúdl začíná úderem 17. hodiny.
        • Deváťáci ukázali, že se ve světě neztratí

• Na pětidenní jazykový pobyt vycestovali vybraní žáci devátých ročníků naší školy do evropského New Yorku, jak se díky své architektuře přezdívá německému Frankfurtu nad Mohanem. V tomto multikulturním městě měli možnost uplatnit svůj druhý cizí jazyk – němčinu, v reálných situacích.
        • Bubny a bonga rozparádily školní obecenstvo

• Rytmy bubnů rozezněly ve středu 11. října nádvoří naší školy. Sedm mladých bubeníků Drum Kids ze Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka pod vedením učitele Radomíra Hrůzy nám předvedlo, jakou bubny, tympány, bonga, činely a další nejrůznější bicí nástroje dokážou vytvořit temperamentní muziku. Obecenstvo vytvořili žáci celé naší školy a děti z prvního stupně dostaly navíc příležitost vyzkoušet si bubnování spolu s muzikanty. O bubenické paličky byl mezi dětmi velký zájem, příležitost rozparádit se za bicí aparaturou dostaly děti hned několikrát. A že je to bavilo! Jak je vidět, kapely se nemusejí obávat, že bude o bubeníky nouze…
        • Šesťáci navštívili olomoucké památky a Výstaviště Flora

• Žáci šestého ročníku naší školy se v pátek 6. října účastnili tradiční podzimní exkurze do Olomouce. Prvním bodem programu byla návštěva Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je zasednout do auly nebo se postavit za řečnický pult.
        • Počasí nám vyšlo, po mamutí stopě se vydalo osm stovek lidí

• Do podzimní přírody vyrazilo v sobotu 7. října více než osm stovek turistů. Slunečné počasí vylákalo na devítikilometrovou vycházku Po stopách lovců mamutů celé rodiny, skupinky seniorů i děti z turistických kroužků z Vyškova, Nákla či Beňova. Letošní 26. ročník stejně jako ty předchozí pořádala naše škola ve spolupráci s Městem Přerovem a spolkem Predmostenzis.