• Ve školní družině jsme společně s dětmi oslavili Den Země

• 30.04.2024 07:26
      • Tento ekologicky významný mezinárodní svátek si každý rok připomínáme 22. dubna. My jsme ho společně oslavili ve všech našich sedmi odděleních, a to v týdnu od 22. do 26. dubna.
      • Uplynulý týden se nesl v přírodovědném duchu. Vše se točilo kolem naší planety Země. Cílem bylo se společně zamyslet nad tím, jak z ní udělat lepší místo i pro další generace a uvědomit si důležitost její ochrany. Téma bylo pro žáky velmi zajímavé a z pohledu současného stavu i aktuální. Žáci se aktivně zapojovali do diskuze. Je vidět, že jim budoucí život na naší planetě není lhostejný. Společně jsme si připomněli především problematiku ekologie a dopady chování člověka na životní prostředí, nebo naopak, jak svými rozhodnutími a činy můžeme přispět k ochraně naší planety. Povídali jsme si také o Slunci, Měsíci, sluneční soustavě a dalších součástech vesmíru. Během této akce jsme se věnovali i zábavným aktivitám, kreativním činnostem, pohybovým hrám a také jsme zhlédli edukační videa na internetu. Žáci se rovněž zapojili do řešení pracovních úloh menší či větší obtížnosti. Celá akce byla pro žáky nejen zajímavá, ale i přínosná z důvodu upevňování si znalostí z přírodovědné oblasti.