• Páťáci poznávali vesmír v planetáriu

• 19.01.2024 09:21
      • Do ostravského planetária se vypravili v úterý 16. ledna žáci pátých tříd naší školy.
      • Ve sférickém kině si vychutnali povídání o hvězdách, planetách a vesmíru. Po asi půlhodinovém promítání hvězdné oblohy s průvodním slovem zasvěceného moderátora se už všichni soustředili a těšili na objednaný sférický film Dobrodružná cesta k planetám. Snímek trval asi půl hodiny a děti se z něj dozvěděly zajímavé informace o jednotlivých planetách.

Součástí prohlídky planetária bylo také Experimentárium, kde jsme si mohli vyzkoušet různé aktivity. Viděli jsme se v termokameře, vyzkoušeli jsme si seismometr, osahali jsme si pravý meteorit a vyvolali minitornádo. Prohlédli jsme si i skafandr a užili jsme si hledání správné cesty v zrcadlovém bludišti.

Fotogalerie: