• Malé školní muzeum lovců mamutů

V budově tzv. staré školy se nachází školní muzeum s více než dvacetiletou tradicí, vybudované pedagogy a žáky školy a znovuotevřené na podzim roku 2021 v nových prostorách. Je zaměřeno na významné období v dějinách Předmostí, jednoho z nejvýznamnějších nalezišť artefaktů z doby lovců mamutů. V muzeu je možné si prohlédnout řadu zajímavých exponátů, od kamenných nástrojů, mamutích kostí či zubů, přes repliky sošek Venuší, model Předmostí z období prvních archeologických výzkumů až po dotykovou část expozice. Dominantou je instalace pravěké chýše s postavami jejích obyvatel. Muzeum je využíváno v rámci výuky, v blízké budoucnosti je plánováno též jeho zpřístupnění pro školní kolektivy i veřejnost.

Fotogalerie Muzea