• Ve školce si povídáme, v přírodě hned poznáváme

• 18.10.2023 10:34
      • Naše školka v Čekyni umožňuje dětem blízký kontakt s přírodou díky výhodnému umístění budovy MŠ. Díky tomu mohou děti získané znalosti ze školky porovnat v reálném prostředí a učit se bezprostředně pomocí zážitků a vlastních zkušeností.

• Minulý týden jsme si s dětmi povídali na téma „Běží myška po poli“, poznávali a ochutnávali jsme plodiny, které se sklízí na podzim na polích. Vyjmenovali jsme potraviny vyrobené z těchto plodin a ukázali si zemědělskou techniku, kterou můžeme aktuálně zahlédnout na polích.

S dětmi jsme vyrazili na procházku okolo polí, přes les i přes vesnici. Na procházce děti pozorovaly orání pole traktorem a dokonce viděly i myšky, které hledaly novou noru, kam se schovat. Nad polem se vznášeli kroužící dravci, hledající chutný oběd. Děti zahlédly lesní zvířata, která se budou chystat na zimu a posbíraly podzimní plody, abychom mohli zvířátkům nasypat do krmelců.

Děti získaly povědomí o podzimní práci na polích a zároveň pozorovaly měnící se podzimní přírodu, učily se respektu k přírodě a jak ji chránit.