• VYPOUŠTĚNÍ MOTÝLKŮ

• 23.06.2023 09:51
      • Na školní zahradě proběhlo vypouštění motýlků, které jsme s dětmi ve školce sami odchovali.
      • V rámci projektu jsme získali motýlí zahrádku, což  je experimentální edukativní sada, kdy jsme ve školce chovali živé housenky, které se později zakuklily a přeměnily se v motýlky. Děti pozorovaly tuhle fascinující proměnu každý den zhruba tři týdny. Na vlastní oči mohly sledovat housenky motýlů babočky bodlákové transformující se v kukly a následně do překrásně barevných motýlů. Po vylíhnutí je děti několik dní mohly ještě pozorovat (tvar těla, zbarvení, pokusy o létání), krmily jsme je – moc jim chutnal pomeranč a také jsme jim nosily čerstvé květiny, aby měli kousek přírody i ve svém „domečku“. Až se vylíhli všechny motýli, vypustily jsme je s dětmi na zahradě do volné přírody.