• Návštěva předškoláků u hasičů v Přerově

• 16.10.2023 07:28
      • V pátek 13. října se předškoláci ze třídy Sluníček vydali autobusem na návštěvu HZS v Přerově, kde na ně čekala přehlídka hasičské techniky, vybavení a hasičských dovedností.
      • V nové stanici Hasičského záchranného sboru v Přerově se děti seznámily s prací profesionálních hasičů. Hasiči dětem ukázaly systém, na kterém zjistí, co se děje a kam mají vyrazit na pomoc. Děti si prohlédly všechny dopravní prostředky, které hasiči na stanici mají – velká auta k zásahu, osobní auta pro velitele, auto se žebříkem, cisterny, hasičský traktor, čtyřkolky k zásahu do lesa a motorové čluny k zásahům na vodě. Děti prozkoumaly všechny části hasičské stanice a byly svědky představení vyprošťování z auta.

Děti si mohly vyzkoušet i profesionální hasičský oděv k zásahu a vyzkoušet si hasičskou helmu. Nakoukly do interiéru hasičského auta i na všechno nářadí a vybavení, které hasiči vezou s sebou k zásahu. Předškolákům se u hasičů moc líbilo. Dokonce si děti zapamatovaly i číslo k přivolání pomoci a někteří už mají rozhodnuto o svém budoucím povolání.