• Stromy – plíce planety

• 18.10.2022 11:23
      • Ve dnech 10. 10. – 14. 10. 2022 proběhla v jednotlivých odděleních ŠD akce s názvem „Stromy – plíce planety“.
      • Celý týden probíhal v přírodovědném duchu. Se žáky jsme diskutovali o tom, „Jaký význam mají stromy pro život na Zemi“, „Čemu se přezdívá „Plíce planety“ a Proč?“, co je v lese dovoleno, a co naopak zakázáno. Cílem bylo též poukázat na to, že pobyt v přírodě pozitivně ovlivňuje nejen psychickou a fyzickou stránku lidského organismu, ale také posiluje jeho imunitu. Žáci se rovněž zapojovali do řešení pracovních úloh a kreativních činností. Je potřeba ocenit především snahu při plnění zadání, protože některé úlohy byly náročnějšího charakteru. U některých žáků byla znát větší míra znalostí při řešení úkolů, ostatní je s malou pomocí také zvládli. Mezi žáky byla zdravá soutěživost o to, kdo první vyřeší zadaný úkol.  V rámci této akce si žáci nasbírali přírodniny, ze kterých následně vytvářeli různé motivy. Ze svých prací měli žáci radost.  Akce byla pro žáky nejen zajímavá, ale i přínosná z důvodu upevňování si znalostí z přírodovědné oblasti.