• Velikonoční městečko přilákalo stovky lidí

• 20.04.2022 10:45
      • S několikadenním předstihem zavládla v naší škole velikonoční nálada. Ve středu 13. dubna se dvůr školy proměnil ve Velikonoční městečko.
      • Na jarmarku byly k vidění nejrůznější dekorace – jarní osení, proutěné věnce, malovaná vajíčka, zápichy do květináčů v podobě zvířátek a kytiček. To vše doplňovaly vůně sladkých dobrot – muffinů, velikonočních beránků a klobás. V nabídce byly i nejrůznější domácí limonády. A jaké by to bylo Velikonoční městečko bez jarní besídky? O kulturní vystoupení se postarali žáci z prvních a druhých tříd. Před publikem děti zpívaly, tančily a recitovaly velikonoční koledy. Žáci 5. C se podíleli na divadelním představení o životě Jana Amose Komenského, které se odehrálo ve staré třídě naší školy.

Velkému zájmu nejmenších dětí se těšily živé ovečky a malá kuřátka ve dvoře školy. Z jarmarku nikdo neodcházel s prázdnou. Největší zájem byl o mechové, mrkvové a čokoládové muffiny. Ve školní cvičné kuchyni jich paní asistentky upekly čtyři stovky. A všechny zmizely!

Anežka Kubačková, Adéla Gnidová, Eliška Odstrčilová, 5. C

Fotogalerie | Fotokoutek