• S odborníkem v praxi – Hlasy našich žab

• 21.04.2022 14:26
      • Ve středu 20. 4. 2022 si žáci 7. A vyměnili výuku v lavicích za přírodní učebnu v areálu SVČ ATLAS a BIOS Přerov.
      • V rámci cyklu "Odborníci v praxi" pod vedením RNDr. Ivo Růžičky nejprve získali krátký přehled o našich obojživelnících, jejich ekosystémech a lokalitách, kde se s nimi můžeme v okolí setkat. Následovala část zaměřená na život žab s důkladným průzkumem prostředí, ve kterém žijí, i rozbor jejich potravy. V rámci seznámení s vodním ekosystémem pak došlo i na naše ryby, plazy a nakonec i na přemnoženého bobra a jeho pobytových znamení v okolí Bečvy.

Jak už to bývá, úspěch celé akce podtrhlo jarní slunečné počasí, které vydrželo právě po dobu výzkumných aktivit žáků.