• Zlato a stříbro našich mladých sportovců na atletickém poháru rozhlasu

• 15.05.2022 17:01
      • 12. 5. se v Přerově za účasti cca 400 žáků základních škol uskutečnil vrchol sportovních soutěží pro základní školy - Pohár rozhlasu.
      • Naši žáci se pilně připravovali. Od začátku dubna jsme ze školních kol vybrali 48 sportovců, kteří reprezentovali naši školu ve 4 kategoriích. Mladší žačky, mladší žáci, starší žáci, starší žačky.

V kategorii mladších žaček jsme si vedli výrazně nad očekávání. Holky bojovaly jako lvice o každý bod a odměnou jim bylo skvělé 2. místo ve velké konkurenci 8 škol se ziskem 4318 bodů. Nestačili jsme pouze na děvčata z GJŠ Přerov.

V kategorii mladších žáků jsme svedli fantastický souboj se ZŠ Za Mlýnem. O vedení jsme se přetahovali až do posledního běhu/skoku. Což jsme však díky hektickému průběhu nevěděli, a tak jsme byli doslova v euforii, když jsme byli vyhlášeni výherci soutěže se ziskem 3661 bodů. Druzí fotbalisté z Kopanin se nemají za co stydět, získali pouze o 20 bodů méně. Dalších 7 škol již zaostalo s větším rozdílem. Kluci z 6. a 7. tříd tak navázali na tři roky starý úspěch party okolo Bartošíka a Doležala. 1. místem jsme tedy stejně jako oni vybojovali účast na krajském kole v Olomouci.

V kategorii starších žaček naše holky bojovaly a makaly do posledního dechu. Získaly 4169 bodů a to jim stačilo na pěkné 5. místo z 9 škol. Na stupně vítězů bylo v tomto případě bohužel daleko. Přesto se za snahu našich žaček sluší poděkovat a pogratulovat kolegům z Trávníku, kteří soutěž opanovali.

V královské kategorii starších žáků měli naši chlapci těžkou práci. Počet závodních atletů v jiných týmech a věkový rozdíl hrál v náš neprospěch, kdy nás reprezentovali spíše osmáci. Přesto jsme se rozhodně neztratili. Bojovali jsme opět až do konce a výsledné 5. místo z 9 škol se ziskem 4666 bodů se dá považovat za úspěch a příslib na příští rok, kdy bychom měli prodat nabrané zkušenosti. Soutěž s velkým přehledem vyhráli atleti z GJŠ.

Závěrem chci poděkovat za velkou bojovnost a chuť porvat se o co nejlepší výsledek. Dnes jste reprezentovali skvěle naši školu a s paní učitelkou Koutnou a Grondolovou jsme byli opravdu pyšní na Vaše výkony. Připsali jsme si i velký počet individuálních úspěchů, ty Vám ale představíme až v dalším příspěvku.