• Scholar 2022
   • Scholar 2022

   • 20.06.2022 14:34
   • Netradičnímu přivítání se dostalo vybraným žákům ze základních škol v Přerově – jako by se najednou octili ve filmu Star Wars, když je náměstek primátora Mgr. Petr Kouba přivítal se světelným mečem a proslovem, který nikdo nečekal.
   • A proč se tam všichni sešli? Abychom navázali na pana Koubu, mohli bychom použít slova Yody a říci, že: „V pohybu budoucnost je.“ Nebo: „Buď něco dělej, nebo nedělej. Pokusy nejsou.“ A vyjádřili bychom těmito slovy jediné, že žáci nadaní, ať už sportovně, výtvarně nebo žáci aktivně se zapojující do školního života, se sešli 14. června 2022 v 10:00 hodin ve slavnostní zámecké síni, kde jim náměstek primátora Mgr. Petr Kouba a člen Rady města Přerova Michal Zácha předali ocenění Scholar 2022.

    Naši školu reprezentovali tři žáci – žákyně 5.B Julie Novotná, žák 8.B Dominik Václavíček a žákyně 9.B Pavlína Vránová.

    Julie Novotná je například skvělá kamarádka a po celou dobu školní docházky vzorná žákyně. Aktivně se zapojuje do mimoškolních aktivit, účastní se různých soutěží a úspěšně reprezentuje celou naši školu. Mezi její veliké záliby patří sportovní gymnastika. Dominik je sportovně nadaný a uspěje téměř v každé přírodovědné soutěži. Pavlína mimo sportovní nadání, kde slaví úspěchy zejména v mažoretkovém sportu, zažívá úspěch i v rámci literárních soutěží.

    Děkujeme městu Přerovu za tato ocenění, žáci i jejich doprovod si celou slavnostní atmosféru moc užili a tímto děkují nejen za ceny, ale hlavně za uznání, kterého se jim dostalo.

    Fotogalerie:

     

     

     

     

     

   • Zpět na seznam článků