• Den stromů

• 21.10.2021 20:39
      • Ve středu 20. října proběhla akce Den stromů za účasti našich žáků.
      • Den stromů

Ve středu 20. října si organizace SVČ Atlas, Bios, Ornis a Muzeum Komenského v Přerově připravily pro děti mateřských a základních škol dopoledne plné poznávacích aktivit s názvem Den stromů. A žáci prvních tříd naší školy se této akce zúčastnili.

Děti měly možnost na mnoha stanovištích v parku Michalov plnit úkoly, které se týkaly stromů a jejich zvířecích obyvatel. Poznávaly stromy, jejich listy a plody nejen na obrázcích, ale i na skutečných rostlinách. Zkoumaly kůru stromů pomocí výtvarné techniky frotáže.
        Vyráběly si za pomoci kresby a lepení nasbíraných listů plastická zvířátka, hmatem poznávaly plodiny v sáčku, procházely chodníkem z listí. Za splnění úkolů obdržely děti od organizátorů záložky do knížky s motivem listů a stromů a do třídy hru Tripexeso.

Celou akci provázelo příjemné slunečné počasí. Atmosféru dokreslovaly stromy v parku s nádherně zbarveným podzimním listím. Všichni jsme si tento den skvěle užili.