• „VÁŽNĚ NEVÁŽNĚ ANEB CO HUDBA UMÍ?“

• 21.04.2023 10:15
      • Ve čtvrtek 20. dubna 2023 se vypravili žáci devátých tříd naší školy na výchovný koncert do Zlína.
      • I když nám počasí zpočátku nepřálo, cesta vlakem všem rychle uběhla. Potom kousek pěšky a je před námi sál, ve kterém koncertuje zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Někteří přemýšleli, o čem to  - zase -  bude?  Humor a vážná hudba… Nesmysl? Ale většina byla mile překvapena.

Získat si na svou stranu mladé obecenstvo tak, aby spolupracovalo, je dost těžké. Tentokrát se to povedlo na výbornou! Nejen díky profesionálnímu výkonu celého mladého orchestru, ale především oběma hlavním protagonistům: dirigentu a skladateli Zdeňku Královi a Ondřeji „En.Dru“ Havlíkovi, známému hudebníkovi, skladateli, herci, komiku i moderátorovi.

Provedli nás světem a hity vážné hudby, spojenými s hudbou populární. Známé melodie Mozarta, Beethovena, Smetany, Dvořáka i Čajkovského byly smíchány s filmovými melodiemi /West Side Story, Hvězdné války, Návštěvníci,  Popelka/.

Za bouřlivé podpory publika se „objevil„ i Michael Jackson. Čas nám utekl hodně rychle. Ale vzpomínky zůstanou.

Tak zase někdy příště na shledanou!

Mgr. Rostislav Dočkal