• Lesewettbewerb in Opava 2023

• 15.05.2023 07:44
      • Vom Wind verweht, Die ganz normale Lilo ... úryvky těchto příběhů četli žáci 8. a 9. třídy, Adam Šindar a Adéla Hradilová, 10. 5. 2023 na soutěži ve čtení a dramatizaci německých textů. Soutěž je pořádaná každým rokem Jazykovým centrem Pro Lingua ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě a skládá se z několika kategorií: LESE-Wettbewerb, DRAMA-Wettbewerb a VIDEO-Wettbewerb.
      • V moderním filmovém sále Filozoficko-přírodovědecké fakulty se v tento den střetlo 21 účastníků ze 14ti škol. Pořadatelé svou pozorností dokázali zmírnit naši nemalou nervozitu. Soutěžní klání plynulo v pohodovém a přátelském duchu. Adamovi se podařilo svým úžasným výkonem obsadit krásné druhé místo, za které si zaslouží velkou gratulaci. Pro nás ostatní byla soutěž skvělou zkušeností. Organizátorům patří dík za příjemnou atmosféru a skvělou organizaci soutěže. Taktéž děkujeme paní učitelce Evě Florekové za čas strávený s přípravou, která přinesla ovoce pro naši základní školu v podobě úspěšného druhého místa.

Bis dann! A. Hradilová, 9. A