• Pohádka o stvoření dětem nastínila, jak vznikl život na Zemi

• 14.11.2023 03:27
      • Žáci 5. tříd měli v pondělí 6. listopadu možnost zhlédnout v Městském divadle ve Zlíně divadelní představení Pohádka o stvoření.
      • Zlínští herci hravou formou odpověděli na otázky související se vznikem Země a ostatních planet sluneční soustavy. Představení divákům ukázalo, jak se na Zemi zrodil život – od prapočátků života v mořích přes ryby, dinosaury a předchůdce člověka až po člověka dnešního typu. Vše se uskutečnilo hravou formou ve „vesmírné laboratoři“. Průvodci divadelní hrou byly postavy - Řád, Chaos, Plus a Minus, které zkoumaly s pomocí magických pohybů, černého divadla, světla a stínu, kouzel a zázraků, jak ve vědecké laboratoři vznikají prapočátky všeho. Divadlo nám tak hravou formou s velkou dávkou fantazie ukázalo to, co je pro nás mnohé stále velkou záhadou.