• 17. listopad očima dětí

• 22.11.2023 09:06
      • Ve čtvrtek 16. listopadu si vybraní žáči 8. a 9. ročníků vyzkoušeli, jaké to je, stát za katedrou.
      • Letošní připomínku 17. listopadu jsme na druhém stupni pojali netradičně. Deváťáci a osmáci si připravovali hodinu pro mladší spolužáky z pátých, šestých a sedmých tříd. Ve spolupráci s vyučujícími do poslední chvíle dolaďovali detaily a vymýšleli zajímavý program. Museli si k tomu nastudovat spoustu informací a vybrat ty nejpodstatnější. Vzniklo mnoho pěkných prezentací, kvízů, soutěží, křížovek a her, v 8. C byla i retro výstava. Z ohlasů vyučujících i dětí bylo patrné, že se hodiny všem žákům povedly.  Komenský by byl jistě spokojen.

Za odměnu se pak třídy, které připravovaly program, podívaly na zajímavý dokument 1989: Z deníku Ivany H. S vědomostmi, které žáci získali při přípravě, si ho určitě náležitě vychutnali.

Děkuji všem žákům, kteří se zapojili nejen do výuky, ale i přípravy. Věřím, že to pro ně byla zajímavá zkušenost. Poděkování patří i kolegům, bez jejichž pomoci by se projekt v tak velkém rozsahu nemohl uskutečnit.

Mgr. Magda Černochová

Fotogalrie: