• Druháci už vědí, jak v zimě přikrmovat ptáky

• 18.01.2024 11:08
      • O ptácích na krmítku a ptačím životě se dozvěděli více žáci druhých tříd naší školy. V pátek 12. ledna se totiž vypravili do nově zrekonstruované Ornitologické stanice v Přerově.
      • V zahradě ORNIS si děti prohlédly různé druhy krmítek pro ptáky a dozvěděly se, jaké je pro ně nejvhodnější zobání, ale i naopak, co do krmítka nepatří a mohlo by ptáčkům ublížit. V mrazivém čase, kdy mají zimní opeřenci problém najít ve volné přírodě vhodnou potravu, přispěly děti spolu s pracovnicí stanice k nakrmení ptačích bříšek a doplnily všechna krmítka slunečnicovými semínky.

Velkým zpestřením a jedinečným zážitkem z návštěvy stanice byla ukázka kroužkování ptáků, kdy zkušený ornitolog Martin Vymazal dětem vysvětlil, proč se vlastně ptáci kroužkují. Děti si tak na vlastní oči detailně prohlédly sýkoru koňadru, sýkoru modřinku, mlynaříka dlouhoocasého a stehlíka. A všichni ptáčci se po okroužkování znovu rozletěli do zahrady stanice.

V druhé části naučného programu v ornitologické stanici si účastníci ptačího dopoledne vlastnoručně vyrobili zvoneček ze semínek. Ten potom děti spolu s rodiči zavěsily na balkony, do zahrady nebo do volné přírody v blízkosti svého bydliště. A každá třída navíc obdržela tašku se dvěma kilogramy slunečnicových semínek! To abychom se všichni zapojili do zimního krmení našich opeřenců.

Fotogalerie: