• Cesta na sever

• 07.05.2024 09:25
      • Díky programu Erasmus+ jsme dostali jedinečnou příležitost navštívit partnerskou školu v hlavním městě Estonska – Tallinnu. Na týdenní návštěvu jsme vyrazili v neděli 5. května v počtu 10 žáků a dvou učitelů. Rádi bychom se s vámi podělili o zážitky z této cesty.
      • Den 1.

Naše cesta do Estonska začíná pohodlnou jízdou ve vlaku do Prahy. Pak se už brzy ocitáme na letišti Václava Havla, kde se Adamovi podaří odbavit „kufr plný holubů“. Po krátkém zpestření v podobě podivného, ukřičeného Itala už nasedáme do letadla a někteří vůbec poprvé stoupáme k nebi, letíme na sever.

Tallinn nás přivítal trochu chladnějším, ale slunečným počasím. Máme první dobrou zkušenost s místní MHD a po malé pěšince nakonec dorážíme k našemu ubytování v místním lesíku. Zde jsme všichni spokojeni, až na tři holky, které sdílí malý pokojík, Adéla spí na křesle a někdo si tam tajně vaří čaj. Ještě jsme stihli jídlo, trochu běhání za balonem a krátkou poradu. Pak už hurá do postele. Tak zase zítra.