• Vezměte si lampiony a pojďte s námi! Čeká vás štrúdl i stezka odvahy

• Nachystejte si lucerničky, lampiony a baterky a pojďte s námi na procházku setmělým Předmostím. Kdo chce, může přijít i v kostýmu strašidelných pohádkových postav. Oblíbená školní akce se uskuteční ve středu 1. listopadu, její jedenáctý ročník Ve štrúdlu na štrúdl začíná úderem 17. hodiny.
        • Deváťáci ukázali, že se ve světě neztratí

• Na pětidenní jazykový pobyt vycestovali vybraní žáci devátých ročníků naší školy do evropského New Yorku, jak se díky své architektuře přezdívá německému Frankfurtu nad Mohanem. V tomto multikulturním městě měli možnost uplatnit svůj druhý cizí jazyk – němčinu, v reálných situacích.
        • Bubny a bonga rozparádily školní obecenstvo

• Rytmy bubnů rozezněly ve středu 11. října nádvoří naší školy. Sedm mladých bubeníků Drum Kids ze Základní umělecké školy Bedřicha Kozánka pod vedením učitele Radomíra Hrůzy nám předvedlo, jakou bubny, tympány, bonga, činely a další nejrůznější bicí nástroje dokážou vytvořit temperamentní muziku. Obecenstvo vytvořili žáci celé naší školy a děti z prvního stupně dostaly navíc příležitost vyzkoušet si bubnování spolu s muzikanty. O bubenické paličky byl mezi dětmi velký zájem, příležitost rozparádit se za bicí aparaturou dostaly děti hned několikrát. A že je to bavilo! Jak je vidět, kapely se nemusejí obávat, že bude o bubeníky nouze…
        • Šesťáci navštívili olomoucké památky a Výstaviště Flora

• Žáci šestého ročníku naší školy se v pátek 6. října účastnili tradiční podzimní exkurze do Olomouce. Prvním bodem programu byla návštěva Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, kde si žáci mohli vyzkoušet, jaké to je zasednout do auly nebo se postavit za řečnický pult.
        • Počasí nám vyšlo, po mamutí stopě se vydalo osm stovek lidí

• Do podzimní přírody vyrazilo v sobotu 7. října více než osm stovek turistů. Slunečné počasí vylákalo na devítikilometrovou vycházku Po stopách lovců mamutů celé rodiny, skupinky seniorů i děti z turistických kroužků z Vyškova, Nákla či Beňova. Letošní 26. ročník stejně jako ty předchozí pořádala naše škola ve spolupráci s Městem Přerovem a spolkem Predmostenzis.
        • Pomohli jsme přírodě, odpadky skončily v kontejnerech

• Poslední zářijový týden se na naší škole nesl ve znamení odpadů. Hned v pondělí 25. září se žáci 1. stupně zúčastnili v kině Hvězda "Kouzelné odpadové talkshow" - akce pořádané Magistrátem města Přerova ve spolupráci s Technickými službami a společností EKO-KOM.
        • Pomozte nám rozsvítit školu dýněmi

• Pěstujete na zahradě barevné dýně a máte přebytky? Budeme moc rádi, když nám několik kousků ze své úrody věnujete. Dýně s dětmi ve výuce vydlabeme, nazdobíme je a použijeme k rozsvícení školy na akci Ve štrúdlu na štrúdlu. Tato hojně navštěvovaná akce se sice koná až ve středu 1. listopadu, ale dýně potřebujeme shromáždit už v předstihu, ať je stihneme vydlabat. Výpěstky nejrůznějších tvarů a barev můžete předat ve vestibulu školy panu vrátnému. Moc děkujeme!
        • Už je to tady! První říjnová sobota patří turistům a přírodě

• Do podzimní přírody Po stopách lovců mamutů se znovu po roce vydají příznivci turistiky.  Mamutí stezka ožije v sobotu 7. října, letošní ročník je už šestadvacátý a i tentokrát přichází s jednou novinkou. V areálu staré školy, kde je umístěno i Malé školní muzeum, bude k vidění jedinečný film o nedávné historii místní části Přerova - Předmostí. Dokument diváky zavede do 70. let minulého století, kdy domky původních obyvatel vesnice musely ustoupit výstavbě panelového sídliště. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také historické fotografie z této lokality a porovnat si je se snímky současného Předmostí.
        • Sbírejte s námi starý papír a baterie

• Vážení rodiče, milí žáci,

ve spolupráci s Technickými službami města Přerova se i v letošním školním roce vyhlašuje soutěž ve sběru starého papíru pro třídní kolektivy i jednotlivce.
            Noviny, časopisy, staré knihy, kancelářský, nesyntetický a neznečištěný starý papír se opět odevzdává ve sběrném dvoře v ulici Na Hrázi 17 v Přerově.

• Školou zněly cizí jazyky, písničky i pohádky

• Téměř celý začátek školního roku se žáci osmých a devátých tříd připravovali na Evropský den jazyků, který letos připadl na úterý 26. září. Ke Dni jazyků se připojila i školní jídelna, kde nám paní kuchařky po celý týden vařily kulinářské speciality evropské kuchyně.