• Expedice - Slovinsko

• Ke konci školního roku jsme v rámci programu Erasmus+ dostali možnost navštívit naši partnerskou školu ve slovinském Podčetrtku. Rádi bychom s vámi tento neobvyklý týden sdíleli.
        • Exkurze v Praze

• V pondělí 22. května se většina dětí ze čtvrtých tříd vypravila na exkurzi do Prahy. V brzkých ranních hodinách se děti společně s paními učitelkami dopravily na pražské hlavní nádraží a odtud na Pražský hrad, který byl jedním z cílů dnešního dne. Hradem nás provedla paní průvodkyně, která nám odtajnila původ a tajemství celého hradního komplexu včetně katedrály svatého Víta, Vladislavského sálu nebo Zlaté uličky. Následoval pěší přesun přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Tady jsme čekali na celou hodinu, abychom viděli v akci orloj. Na závěr exkurze jsme se přesunuli na Václavské náměstí, kde následovala občerstvovací přestávka. Počasí nám vyšlo a výprava do Prahy se dětem líbila. Shodli jsem se, že Stověžatá Praha rozhodně platí.

• EVVO exkurze 3. tříd v lužním lese

• Dne 23. 5. se vydaly třídy 3.A a 3.B vlakem do Lipníku nad Bečvou, odkud jsme přešli do lužního lesa v přírodní rezervaci Škrabalka. Ta je tvořena tůněmi mrtvého ramena řeky Bečvy, obklopena lužním lesem a loukami. Roste zde 220 druhů rostlin, hnízdí zde 54 druhů ptáků a žije zde mnoho bezobratlých živočichů. Vysvětlili jsme si, co znamená lužní les a udělali jsme si zde také poznávačku stromů a rostlin. Moc se nám to všem líbilo, vyšlo krásné počasí a těšíme se zase příště na další výpravu do přírody.
        • Lesewettbewerb in Opava 2023

• Vom Wind verweht, Die ganz normale Lilo ... úryvky těchto příběhů četli žáci 8. a 9. třídy, Adam Šindar a Adéla Hradilová, 10. 5. 2023 na soutěži ve čtení a dramatizaci německých textů. Soutěž je pořádaná každým rokem Jazykovým centrem Pro Lingua ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě a skládá se z několika kategorií: LESE-Wettbewerb, DRAMA-Wettbewerb a VIDEO-Wettbewerb.
        • Skvělý výsledek 1. - 3. tříd v letošním ročníku McDonald cup

• Po vítězství v městském kole jsme minulý týden vyhráli i kolo okresní a měli jsme tu čest reprezentovat na krajském finále v Šumperku. Chlapci předvedli skvělé výkony na všech třech turnajích. Bojovali a rvali se o výsledek vždy až do konce. Odměnou jim bylo fantastické 3. místo v obrovské konkurenci nejlepších škol v celém Olomouckém kraji. Navíc jsme získali i jedno individuální ocenění. Ondra Jemelka vstřelil vůbec nejrychlejší branku turnaje a to ve 28. sekundě.

Děkuji všem a velká gratulace
        • Třetí třídy ukončily plavecký výcvik

• Od 28.2. do 25.4. absolvovali žáci 3.tříd plavecký výcvik na Plaveckém bazénu v Přerově. Žáci se naučili nové techniky v plavání, zdokonalili se ve svých plaveckých dovednostech a také získali větší výdrž na vodě i pod vodou. Na plavání se všichni moc těšili a užívali si teplo v sauně. Nejlepší byla samozřejmě závěrečná hodina plná her a také plavání v bublinkách. Na samotném konci obdrželi všichni naši plavci Mokré vysvědčení.
        • Komenská spí ve škole

• Noc ve škole zažilo téměř 60 dětí z prvního stupně z úterý 11. dubna na středu 12. dubna. Spaní na karimatkách mezi školními lavicemi měly děti za odměnu za aktivní účast na školní akci Komenská čte dětem.
        • Školní miniházená

• Velmi úspěšné vystoupení mají za sebou žáci naší ZŠ v dalším kole Školní ligy miniházené, které se uskutečnilo v pátek 14. 4. 2023 ve sportovní hale SK Žeravice.
        • Pohár ve veslování

• Stejně jako na jiných základních školách i u nás proběhl nedávno trenažérový pohár ve veslování, kterého se zúčastnilo 40 chlapců a 60 dívek z našich 6. a 7. tříd.