• Výlet za zvířátky

• 21.05.2023 18:03
        • Protože téma o domácích zvířatech a jejich mláďatech je naše oblíbené a učíme se především prožitkovou formou, vydali se naši předškoláci na výlet za zvířátky, a to na Střední zemědělskou školu v Přerově. K vidění zde byli nejen krásní koně, ale také pštros, prasnice s malými prasátky, kozy, ovečky, slepice a další zvířecí kamarádi. Viděli jsme, čím se kdo živí, o všech zvířatech jsme se něco dozvěděli a děti odcházely z výletu nadšené.
        • Čarodějnický týden

• 21.05.2023 18:00
        • Poslední dubnový týden byl ve znamení čar a kouzel. S dětmi jsme si povídali o tradici pálení čarodějnic, o tom, kdo je to čarodějnice, jak vypadá, jaká je, z jakých pohádek známe tuto postavu. Řekli jsme si charakteristické znaky hodné a zlé čarodějnice. Děti připravovaly ohniště nejen ve školce ze dřevěných kostek, ale pokoušely se stavět i z klacíků při pobytu venku. Společně jsme vařili lektvary a vyzkoušeli jsme si několik pokusů. Nechyběl ani velký úkol - prokázat své vědomosti a dovednosti k získání leteckého průkazu. Pod dohledem vrchní čarodějnice zkouškou všechny malé čarodějnice i čarodějové prošly na výbornou a tak nás na závěr mohla čekat výtečná čarodějnická hostina.
        • Malí zahradníci

• 27.04.2023 13:18
        • V mateřince Pod Skalkou se pořád něco děje. V rámci environmetnální výchovy se nám podařilo rozšířit bylinkové záhonky na školní zahrádce, a to hned o čtyři nové vyvýšené záhony, které jsme umístili na školní terasu.
        • S farmou kolem světa

• 26.04.2023 08:49
        • Malá kachňátka si vodí máma kachnička a kuřátka zase slepička, to ví snad každé malé dítě! Komu patří kůzlátka, selátka či jehňátka, je otázka někdy možná k zamyšlení. Zda umí plavat kachňata, kolik prstů mají prasata a kde se vzalo pro člověka hanlivé od prasátek označení, to už zase tak jednoduché není! A když se přidá ještě trocha sportu, barev a pět kontinentů, je pro děti připraveno poučné povídání o farmaření, a to u nás i ve světě.