• Mateřské škola Vinary

Co nabízíme?

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1981. Najdete nás v místní části Vinary, v severní okrajové lokalitě města Přerova, v blízkosti lesa, s možností vycházek do polí, lesů, luk, v ekologicky čistém prostředí. MŠ je umístěna ve středu rozlehlé zahrady se vzrostlými stromy, jejíž součástí je školní hřiště se dvěma pískovišti a herními prvky a celoročně využívaný ovocný sad s bylinkovou zahrádkou.

Jsme malá dvoutřídní škola, spíše rodinného typu. Čtyřicetosm dětí rozdělených do dvou smíšených tříd, pojmenovaných podle lesních zvířátek, je v péči čtyř plně kvalifikovaných učitelek. Náš kolektiv doplňují dvě provozní pracovnice.

Naším cílem je zdravá, veselá mateřská škola, do které se děti těší a naučí se v ní základům všeho, co budou potřebovat pro život.

• Podnětné prostředí třídy a prostorné herny, tělocvična s povrchem tatami pro pravidelná cvičení a pohybové aktivity, keramická dílna.
        • Celoroční využití školní zahrady (odpočinkové, sportovní a poznávací činnosti, zpracování výpěstků z ovocného sadu, bylinkového a zeleninového záhonu za účasti dětí přímo v MŠ, možnost podílet se na sezónních pracích na zahradě).
        • Blízkost lesa, spolupráce s lesními pedagogy (vzdělávací programy, vycházky do lesa).
        • Pravidelná divadelní představení v MŠ.
        • Angličtina a předplavecký výcvik pro předškoláky.
        • Logopedická péče
        • Sportovní kroužek s prvky jógy.
        • Individuální přístup ke každému dítěti.
        • Vstřícný přístup zaměstnanců MŠ, možnost každodenních konzultací s učitelkou.
        • Možnost podílet se na výchovně vzdělávacích činnostech (např. návštěvy statku s domácími zvířaty, projížďky na koních, ukázky zpracování mléka v MŠ s ochutnávkou, seznámení s mláďaty domácích zvířat a mazlíčky v MŠ).
        • Akce s rodiči a dětmi na školní zahradě.
        • Spolupráce se ZŠ, návaznost při vstupu do 1. třídy ZŠ, zachování stávajícího dětského kolektivu.
        • Kroužky