• Už je to tady! První říjnová sobota patří turistům a přírodě

• Do podzimní přírody Po stopách lovců mamutů se znovu po roce vydají příznivci turistiky.  Mamutí stezka ožije v sobotu 7. října, letošní ročník je už šestadvacátý a i tentokrát přichází s jednou novinkou. V areálu staré školy, kde je umístěno i Malé školní muzeum, bude k vidění jedinečný film o nedávné historii místní části Přerova - Předmostí. Dokument diváky zavede do 70. let minulého století, kdy domky původních obyvatel vesnice musely ustoupit výstavbě panelového sídliště. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také historické fotografie z této lokality a porovnat si je se snímky současného Předmostí.
        • Sbírejte s námi starý papír a baterie

• Vážení rodiče, milí žáci,

ve spolupráci s Technickými službami města Přerova se i v letošním školním roce vyhlašuje soutěž ve sběru starého papíru pro třídní kolektivy i jednotlivce.
            Noviny, časopisy, staré knihy, kancelářský, nesyntetický a neznečištěný starý papír se opět odevzdává ve sběrném dvoře v ulici Na Hrázi 17 v Přerově.

• Školou zněly cizí jazyky, písničky i pohádky

• Téměř celý začátek školního roku se žáci osmých a devátých tříd připravovali na Evropský den jazyků, který letos připadl na úterý 26. září. Ke Dni jazyků se připojila i školní jídelna, kde nám paní kuchařky po celý týden vařily kulinářské speciality evropské kuchyně.
        • Schůzka Světa vzdělání

• Srdečně zveme rodiče žáků 1. S v pondělí 2. 10. 2023 v 17.00 hod. do ZŠ J. A. Komenského, Přerov - Předmostí, učebna 1. S, budova A, kde pro Vás připravujeme Kavárnu pro rodiče. Na schůzce budou představeny základní principy Hejného metody výuky matematiky.

• Pěšky do školy

• Hájíme chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost. Protože město žije tam, kde se dobře chodí.
            Od 18. do 22. září můžete k cestě do školy využít i další ekologické alternativy - jízdní kolo, koloběžku či městskou hromadnou dopravu.

• Prvňáčci se už posadili do lavic, ať se vám daří!

• Zazvoněním ve zvoničce zahájilo v pondělí 4. září svůj první den ve škole 65 prvňáčků naší školy. Do čtyř prvních tříd, letos poprvé i do 1. třídy Světa vzdělání, zamířily děti v doprovodů svých rodičů a někdy i prarodičů.