• Čtenářská dílna

• 09.05.2024 22:34
        • Od 2. pololetí jsme začali do našich hodin čtení zařazovat čtenářskou dílnu. Nosíme si každý svoji rozečtenou knihu z domova. Máme vytvořená pravidla, abychom se během 15 minut čtení vzájemně nerušili. Neznámá slova si vypisujeme na tabulku a vysvětlujeme si je. Na konci hodiny všechny čeká z přečteného textu vylosovaná otázka a pohoupání na molitanech. Brzy budeme na zámku pasováni rytířem na čtenáře a dostaneme průkazku do knihovny. Jupííí!!!

• Mamutík jezdí bezpečně

• 09.05.2024 22:31
        • V tomto týdnu jsme si v prvouce zopakovali dopravní značky. K jejich praktickému procvičení došlo na dopravním hřišti, kde jsme se pod kontrolou Městské policie Přerov projížděli na kolech a koloběžkách. Z počátku bylo vidět, že v teorii a praxi je značný rozdíl. 😄 Během půlhodinky jízdy se vše srovnalo...a jízda byla předpisová. Zopakovali jsme si zároveň i důležitá telefonní čísla IZO.

• Bádání

• 09.05.2024 22:28
        • V rámci půlených hodin matematiky máme dost prostoru pro bádání a objevování. Když dostaneme papír, nůžky, provázek nebo plánek stavby, hned víme co s ním. (např. rozstříhat provázek na třetiny, podle návodu vystřihnout bez šablony řadu panáčků, postavit stavbu podle plánu nebo naopak sestavit plán k již postavené stavbě)....kde je paní učitelko další výzva??? 🍀😀

• Den Země

• 09.05.2024 22:25
        • V pátek 19. 4. jsme se vydali oslavit pondělní svátek naší planety Země. Jak jinak než putováním přírodou, sázením rostlinek, tříděním odpadu, recyklováním a vědomostními soutěžemi a rébusy. Získali jsme odměny, které budeme používat při výtvarné výchově ve škole a vzpomínat na zdařilou akci.

• Když je venku pěkně, učíme se venku

• 02.10.2023 13:52
        • V hodinách WowEnglish! se s 1. S (třídou Světa vzdělání) řídíme heslem „škola hrou“, což je pro děti naprosto přirozené.  V úterý 26. září jsme žáky vtáhli do světa angličtiny atraktivní výukou venku - poslouchali, reagovali, hráli si, vyzkoušeli si a hlavně mluvili. Tím, že děti sdílí emoce a komunikují, zapojují prožitkové učení a emoční paměť.