• Návštěva Goethe Institutu v Praze

• 10.06.2022 07:29
      • V pátek 3. června se tři úspěšné němčinářky, Jana Pizúrová (8. B), Eliška Hausnerová (8. C) a Nikola Ptáčková (8. D) vydaly na exkurzi do Prahy.
      • Cesta byla odměnou za jejich úspěch v německé interpretační soutěži Bücherwurm (Knihomol) z dubnového olomouckého kola. Cílem návštěvy byl Goethe Institut, kde byl pro vítěze z různých koutů republiky připraven program. Po uvítání a představení bohaté činnosti Goethe Institutu následovala exkurze do německé knihovny institutu, kde si žáci a studenti v týmech zahráli hru, plnou hledání a objevování. Poté následoval společný oběd a po rozloučení a fotce s kolegy z Olomouce jsme plné sil vyrazily užít si krás Prahy. Po procházce centrem přes Karlův most a malebnou Kampu jsme se metrem vydaly prozkoumat nově zrekonstruované Národní muzeum s řadou krásných expozic a neopakovatelným výhledem.