• Na výšlap se vydalo pět stovek nadšenců

• 04.10.2022 13:27
      • Ani nevlídné počasí neodradilo od sobotního výšlapu Po stopách lovců mamutů asi pět stovek turistů. I když místy se museli pěší vyhýbat kalužím a blátu, déšť je nezkropil a na samý závěr se dokonce ukázalo i sluníčko. Pětadvacátý ročník tak proběhl zdárně, děti si zasoutěžily v pravěkých disciplínách a na Školním kopci si všichni účastníci mohli dopřát zasloužené občerstvení.
      • Na devítikilometrovou trasu vyrazily rodiny s dětmi, kočárky i čtyřnohými přáteli, skupinky spolužáků i party aktivních seniorů. „My chodíme téměř každý rok, na výšlapu Předmostím jsme už asi podesáté. Jsme tu celá rodina, starší dcera je tu také, ale ta si vyšla s kamarádkami. Když je příležitost nesedět doma, tak vyrazíme do přírody. Nevadil by nám ani lehký déšť,“ uvedl jeden z účastníků Antonín Král. S turistickým deníčkem plným razítek postávala na Školním kopci i rodina Křístkových z Hranic. „Do deníčku nám přibyly další mamutí razítka. Na této akci jsme už potřetí, chodíme rádi na výšlapy a líbí se nám i ta tradice obnovených Knejzlíkových sadů, kde jsou staré i nové odrůdy ovocných stromů,“ podělil se o zážitek Vít Křístek.

Kromě mamutího zákusku a limonády či piva mohli zájemci ochutnat i plody z Knejzlíkových sadů – u stánku města Přerova byly k ochutnání hrušky, ořechy i sladké koláčky. Zájemci si mohli opéct i špekáček. A v cíli čekala na všechny účastníky perníková odměna v podobě mamutíka nebo jeho stopy. Děkujeme, že jste přišli a v příštím roce zase Ahoj na Školním kopci!

Fotogalerie: