• Evropský den jazyků jsme oslavili hrou, písničkami i kvízem

• 04.10.2022 14:29
      •    Poslední zářijový den v naší škole patřil oslavě Evropského dne jazyků. Cílem projektového dne byla motivace žáků k učení se cizím jazykům a seznámit je s kulturními rozmanitostmi Evropy. A víte, že se v naší škole učí hned čtyři světové jazyky?
      • Žáci 9. ročníků se v pátek 30. září stali lektory angličtiny, němčiny, ruštiny a španělštiny a dětem z nižších ročníků hravou a zábavnou formou tyto jazyky představili. Děti se tak dozvěděly o tradicích a zvycích daných zemí. Pro žáky 3. až 7. ročníků si starší spolužáci připravili křížovky, doplňovačky i soutěže. Děti měly možnost ochutnat anglický čaj nebo si prohlédnout tradiční ruské dřevěné nádobí a zároveň zjistily, kolik má společného český jazyk s němčinou. Také se zaposlouchaly do španělské písně. Nejmladším dětem zpestřili hodinu angličtiny žáci pátého ročníku, kteří si pro ně připravili anglickou říkanku, písničku i taneček. Žáci z 8. a 9. ročníků se zapojili do náročnějšího úkolu. Své znalosti si ověřili v kvízu, který se týkal faktů o evropských jazycích.

Děkujeme všem prezentujícím žákům i učitelům cizích jazyků za přípravu „jazykového dopoledne“ i všem žákům, kteří se aktivně zapojovali do všech úkolů. Komenský by z nás měl radost, protože i u nás ve škole je Brána jazyků otevřená.

Foto: