• Erasmus+ ve Finsku

• 17.10.2022 19:55
      • V minulých týdnech se naši učitelé vydali v rámci projektu Erasmus+ sledovat práci svých kolegů na zahraničních školách. V jednom případě vycestoval učitel anglického jazyka do Finska.
      • V hlavním městě Helsinkách týden navštěvoval různé vyučovací hodiny na tamější škole. „Finské školství se dlouhodobě drží na špici ve světovém srovnání, proto bylo velmi poučné vidět běžný provoz na vlastní oči. Klasická hodina zde trvá sedmdesát pět minut, žáci se tak mají možnost hlouběji ponořit do daného tématu. Škola byla velmi dobře technicky vybavena, míra digitalizace byla obdivuhodná. Žáci byli schopni samostatně či skupinově velmi dobře pracovat,“ popisuje učitel angličtiny. Velmi nás těší, že můžeme díky evropskému projektu Erasmus+ čerpat zajímavé postřehy a zkušenosti odjinud a snažit se pak tuto dobrou praxi předat naším žákům.