• Beseda se spisovatelem

• 25.10.2022 12:26
      • Ve dnech 19. a 20. října navštívil naši školu liberecký spisovatel knih pro děti a mládež Prof. Ing. Václav Dvořák, Ph.D.
      • V českém jazyce se dlouhodobě zaměřujeme na čtenářskou gramotnost – porozumění čteného textu i tvorbě vlastních textů. Nyní jsme měli možnost naše snažení projit s reálnou prací spisovatele. Beseda byla věnována autorovým knihám, kde žáky seznámil s ukázkami pomocí autorského čtení, společně diskutovali nad motivy a tématy přečtených částí. Po čtení a diskuzi ke knihám měli žáci prostor diskutovat nad tím, jaké to vlastně je být spisovatelem. Zajímalo je, jak vypadá běžný den spisovatele, jak hledá témata pro své knihy, ale i samotný proces vzniku knihy – od jeho první myšlenky, až po výtisk. Po besedě si žáci mohli knihy od autora přímo zakoupit a mít tak knihu s vlastním věnováním a podpisem.