• Workshop na SZeŠ

• 16.11.2022 10:25
      • Žáci 8.A strávili dopoledne plné zajímavých aktivit a pokusů v odborných laboratořích.
      • V pondělí 7. 11. se žáci naší školy zúčastnili workshopu na SZeŠ v Přerově. Ten byl zaměřený na biologická a chemická laboratorní cvičení.

A co všechno si žáci mohli vyzkoušet? V laboratoři chemie připravovali a ředili roztoky,  v řadě pokusů za sebou si vyzkoušeli barvení roztoků v závislosti na změnách pH, pracovali také s potravinářskými barvivy.

V biologické laboratoři se seznámili s mikroorganismy typu řas a sinic, jejich využití v potravinářství, ale i s problémy typu eutrofizace vod. Jednotlivé řasy pak prozkoumali pod mikroskopem. Na závěr si připravili vlastní mikroskopický preparát, ve kterém bylo možné pozorovat další, i živé, mikroogranismy.

Na závěr nezbývá než poděkovat Mgr. Michaele Dvorské, která byla garantem akce na SZeŠ,  za dopoledne vyplněné zajímavými odbornými aktivitami a za účelně využitý čas.