• Podzim ve znamení volby povolání

• 21.11.2022 13:29
      • Po dvou covidových letech se naplno rozjíždějí akce pro naše deváťáky.
      • Se svými třídními učiteli navštívili Úřad práce v Přerově, kde jim Mgr. Králíková předala množství informací. Zajímavá byla i návštěva Dne otevřených dveří na SOŠ Šířava, odkud žáci pokračovali na burzu středních škola Scholaris. Pravidelně navštěvujeme workshopy na Střední zemědělské škole Přerov. Před Vánoci ještě stihneme zavítat na „průmyslovku“.

Pomyslným vrcholem je mini burza, která již několik let probíhá přímo u nás ve škole

Letos se podařilo organizátorce, Mgr. Harvančákové, zajistit účast přes 120 lidí. Rodiče a žáci zde mohli načerpat informace přímo od zástupců středních škol, kterých dorazilo celkem devět:

Střední škola zemědělská, Přerov

Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov

Střední průmyslová škola, Přerov

Obchodní akademie a Jazyková škola Přerov

Střední škola gastronomie a služeb, Přerov

Střední škola technická Přerov

Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou

Střední škola technická a obchodní, Olomouc

Střední průmyslová škola stavební Lipník nad Bečvou

Tato akce byla také spojena s předáním základních informací kariérové poradkyně k přijímacímu řízení pro letošní školní rok 2022/2023.

Věříme, že miniburza byla pro všechny návštěvníky inspirativní, a že budeme v zajímavé tradici pokračovat také v dalších letech. A především pomohla naším deváťákům zvolit životní kroky tím správným profesním směrem.

Držíme jim palce.

Mgr. Monika Harvančáková