• Den stromů s lesní pedagožkou

• 22.10.2021 08:21
      • V úterý 19. října strávili žáci 4. ročníků dvě vyučovací hodiny s lesní pedagožkou Romanou Klevarovou.
      • Den stromů s lesní pedagožkou

V úterý 19. října strávili žáci 4. ročníků dvě vyučovací hodiny s lesní pedagožkou Romanou Klevarovou. Připomněli si tak Den stromů, který v kalendáři připadá na 20. říjen.

Dozvěděli se, jak se některé byliny proměnily ve stromy a také přemýšleli, jaký význam má les. Zopakovali si jehličnaté a listnaté stromy – jejich listy, jehlice, šišky, semínka a plody. V neposlední řadě se dozvěděli postup při zpracování dřeva a jeho využití.

Na závěr děti vytvořily vlastními těly dlouhé lano, pomocí kterého se snažily posbírat šišky. Hra byla velice napínavá a děti ze sebe vydaly maximum.

Za aktivní zapojení do aktivit si žáci odnesli malou dřevěnou odměnu.