• Recitační soutěž na prvním stupni už zná vítěze

• 02.02.2023 08:19
      • Nejen ke sportu ale i k a veršům a jejich přednesu mají děti z naší školy blízko. Potvrzuje to zájem o recitační soutěž, jejíž školní kolo proběhlo na prvním stupni naší školy ve středu 1. února.
      • Před porotu předstoupilo osmadvacet soutěžících, kteří si poměřili své poetické schopnosti ve dvou kategoriích – mladší (druhé a třetí třídy) a ve starší (čtvrté a páté třídy).

Rozhodování porotců – paní učitelek nebylo vůbec snadné. Všechny děti se básničky krásně naučily, nikdo z nich nezapomněl text a zvládly se vypořádat i s trémou, která je věrným stínem každého soutěžícího. Odměnou jim byl potlesk ostatních soutěžících.

V mladší kategorii se porotě nejvíce líbila Vzpomínka na pravěké doby v podání Vladimíra Kučery z 2. A, v těsném závěsu za ním skončila Anežka Krásná ze 3. B, jež recitovala Lesní studánku a třetí místo získal Ondřej Takáč z 2. B za své mile rozpohybované podání básně Papírové zuby.

Fotogalerie:

Ve starší kategorii zvítězil Kristián Složil ze 4. A za originálně zvládnutý přednes Skřítka protivy. Druhé místo patří Marku Kuchařovi z 5. B, který si získal porotu i publikum básní V domě straší duch a třetí příčka patří spolužákovi Tobiáši Blažkovi za jeho podání básně O obrech. Čestné uznání za velmi kultivovaný přednes básně Kytička fialek patří Zuzaně Špačkové z 5. A. Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola recitační soutěže. Všem soutěžícím děkujeme za pěkné poetické odpoledne!