• Planetárium Ostrava

• 17.02.2023 10:13
      • Objevovat vesmírný svět jsme se vydali do Planetária v Ostravě. Žáci 5. tříd vyjeli ve středu 15. února pohodlným dálkovým autobusem do druhého největšího moravského města.
      • Nejdříve děti prozkoumaly expozice experimentária Ke hvězdám, K planetám, Do hlubin Země, Za světlem, Na oběžnou dráhu. Věnovaly se hravému poznávání přírodních jevů a zákonitostí a snažily se najít odpovědi na otázky v pracovním listu. Vyzkoušely si mnohé interaktivní exponáty. Zaujala je také projekční stěna, na kterou si mohly nastříkat virtuálním sprejem graffiti představující třeba exotické planety s mimozemšťany. A prostřednictvím gyroskopu si vyzkoušely, jak zatáčejí kosmické lodi ve vesmíru.

Poté jsme se přesunuli do sálu planetária. V živě moderované části jsme se učili orientovat na noční obloze a vydali jsme se na průzkum vesmíru. Poznávali jsme planety, hvězdy, souhvězdí, galaxie, meteority, komety a další tělesa ve vesmíru.

Na závěr jsme zhlédli film nazvaný Dobrodružná cesta k planetám, ve kterém jsme blíže poznali planety naší sluneční soustavy.