• Workshop - Členství ČR v EU

• 06.03.2023 10:05
      • Workshop - Členství ČR v EU Dne 27.1.2023 proběhla na naší škole přednáška - Členství ČR v EU. Přednáška byla určena žákům 9. ročníku.
      • Cyklus přednášek se uskutečnil v rámci projektu Experti do škol pod záštitou České společnosti ekonomické. Lektor prof. Ing. Lubor Lacina, Ph.D. patří k našim předním odborníkům na tématiku EU a připravil program tak, aby prostřednictvím různých technik (brainstorming, priorizace, zpětná vazba, aj.) účastníci pomocí vlastních zkušeností a znalostí došli k výstupu, který je pro ně užitečný a využitelný. Lektor při tom většinou vystupoval v roli moderátora. To, že se akce odehrávala ve školním klubu a v menších skupinách přispělo k neformálnímu průběhu a k aktivnímu zapojení žáků.
        Na konci workshopu proběhla soutěž (Riskuj), ve které se projevila přirozená soutěživost žáků a která oživila přednášku. Žáci se dík této akci dozvěděli spoustu nových, zajímavých informací o EU.
        Mgr. Jana Mičulková