• Deváťáci na OA Přerov

• 11.11.2021 08:21
      • Žáci devátých ročníků navštívili Obchodní akademii v Přerově a učili se finanční gramotnosti.
      • Návštěva deváťáků na Obchodní akademii a Jazykové škole Přerov

Dne 10. listopadu jsme se vydali na Obchodní akademii v Přerově, kde na nás čekal přichystaný program o finanční gramotnosti. Co je to úvěr? Hospodaření? Rozpočet? Studenti střední školy si pro nás přichystali čtyři stanoviště, kde jsme se s těmito pojmy setkali a prakticky řešili zadané úkoly. Zajímavá stanoviště obsahovala praktickou ukázku psaní všemi deseti, programování, hospodaření s penězi a ukázku práce s robotem. Zaujalo mě stanoviště, kde nám studenti ukazovali, kde a s jakými penězi se platí, jakou bankovku můžeme obdržet a co s nimi máme dělat v případě, že je nějakým způsobem poškozená. Stanoviště nabízelo i ukázku bankovek pod různými světly a jejich ochranné prvky. Kdybychom tedy dostali zfalšovanou bankovku, víme, jak ji poznat. Líbilo se mi také, že nás studenti do práce zapojili, hodně se ptali na různé zajímavé otázky a zapojili nás do prezentací. Závěrem nás paní učitelka z OA provedla po škole a ukázala nám, jak se na jejich škole učí. Děkujeme OA za program, všechny nás bavil.

Justýna Krumpholzová, 9.A