• Budoucí prvňáčci si užili svůj první den ve škole

• 17.03.2023 13:03
      • Na Setkání s Mamutíkem zamířily ve středu 15. března spolu se svými rodiči více než čtyři desítky budoucích prvňáčků.
      • Kromě maskota naší školy – malého mamutíka, který spolu s paní učitelkami přivítal budoucí školáky ve dvoře školy, čekalo na děti setkání s velkým mamutem i pravěkou rodinou v Malém školním muzeu. To bylo jedním ze šesti zastavení, kam se děti za doprovodu rodičů podívaly a plnily nejrůznější úkoly.

Zamířily i do tělocvičny, kde si na opičí dráze ověřily svou mrštnost a přesnou mušku v hodu míčkem na terč. Ve cvičné školní kuchyni si zase vyzkoušely, jak náročné je projít se s táckem, příborem a talířem po chodbě školy a přinést vše zdárně bez zaškobrtnutí až do cíle. Zato v učebně chemie se děla kouzla. Tam děti viděly a hmatem si vyzkoušely, že i oheň může být studený nebo - jak díky kouzlům s barevnými kapalinami a zkumavkami vznikne dokonce i mamutí pěna.

Ve školní družině na ně zase čekala hudební zkouška s písničkou, hrou na xylofon i na tělo a vyťukávání a vytleskávání rytmů. A jaká by to byla návštěva školy bez podívání se do třídy! A to přímo se zkoušením u interaktivní tabule… Budoucí prvňáčci to zvládli i s počítáním rybiček skvěle. Už se na ně znovu těšíme u zápisu do 1. třídy v pondělí a úterý 3. a 4. dubna.

Fotogalerie: