• Půda a její bohatství

• 12.11.2021 08:17
      • Žáci 8.B navštívili 11. 11. 2021 workshop na Střední zemědělské škole v Přerově.
      • Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 se žáci 8. B s pedagogickým doprovodem vydali na Střední zemědělskou školu v Přerově, kde nás čekal projekt „ Půda a její bohatství“. Cesta tam uběhla rychle. Po chvíli čekání se nás jako průvodce historií zemědělské školy ujal pan inženýr Jaroslav Indrák. Věděl toho hodně, ale o půdě, její historii, současnosti i chemickém složení ještě víc. A protože byl chvíli v minulosti žákem naší školy, prokládal svůj odborný výklad svými postřehy a perličkami z Předmostí. Už předtím jsme byli rozděleni na dvě skupiny. Dostali jsme se do učebny chemie a chemické laboratoře. Konečně praxe! Poprvé ve svém životě jsme si vyzkoušeli práci laboratorních chemiků. Pro většinu z nás to bylo velmi zajímavé : laboratorní brýle, pláště, roztoky, chemické papírky a připravené tiskopisy se zadáním laboratorní práce. Hurá do dvojic i měření. A překvapení … Po skončení nás paní učitelka všechny pochválila. Docela překvapení?  Cesta zpátky rychle utekla. Zůstaly vzpomínky a fotky.